Często pytacie o drony do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Jaki dron wybrać? Co kupować, żeby nie żałować?

W czasach dominacji smartfonów zdjęcia i filmy stały się niesamowicie popularne. Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że żyjemy w kulturze obrazkowej. Jednak nawet najbardziej zaawansowany  telefon ma pewne ograniczenia… nie może latać ;). Chcąc uzyskać odpowiednią perspektywę, czy po prostu zrobić zdjęcie/film z lotu ptaka niezbędny jest dron.

Co i po co chcesz fotografować?

Cele zawodowe. Drony na coraz większą skalę są wykorzystywane w pracy. Najczęściej w rolnictwie, budownictwie, geodezji, ale nie tylko. Taki sprzęt przyda się też architektowi, pośrednikowi nieruchomości, fotografowi ślubnemu. Zastanów się do czego konkretnie wykorzystasz swojego drona. Jeśli chcesz kontrolować pracowników na budowie, nie będzie Ci potrzeby dron z najwyższą rozdzielczością fotograficzną. Zwróć uwagę czy urządzenie ma stabilizację GPS, czy utrzymuje wysokość lotu, jak długo pracuje bez ładowania. 

Co innego jeśli Twoje zdjęcia są wizytówką Twojego biznesu. Chcesz zamieścić zdjęcia w internecie, przyciągnąć potencjalnych klientów, zbudować wizerunek profesjonalisty? W takim przypadku jakość Twoich zdjęć i filmów musi być naprawdę dobra i to parametrami fotograficznymi powinieneś się kierować wybierając sprzęt.

DJI Mavic Mini

DJI Mavic 2 Zoom

DJI Inspire 2 Raw (licencje + cendence)


Hobby.
Marzysz, żeby zająć się fotografią? A może to już Twoja pasja i chcesz zajrzeć poza horyzont? To chyba najczęstszy powód zakupu drona z funkcją fotografowania i kręcenia filmów. Wcale nas to nie dziwi. Własne zdjęcia to duża satysfakcja. Nie wspominając już o korzyściach płynących ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kto wie, może wraz z upływem czasu i nabywaniem doświadczenia będziesz jak nasz rodak Jacek Deneka, który dzięki fotografii „A Scholar of Colorful Fish” został laureatem Drone Awords 2019, organizowanym przez Stowarzyszenie Art Photo Travel. Jego zdjęcie zdobyło tytuł „Zdjęcia roku” i pokonało 4500 prac z 107 krajów. Gratulujemy i trochę zazdrościmy! Zdjęcie zostało wykonane dronem Mavic 2 Pro, podczas 50-kilometrowego Biegu Piastów w Jakuszycach. W kategorii Nature zwyciężył Jeremiasz Gądek fotografią „Island of Love”. Nieszablonowe ujęcia są w cenie. Warto barć udział w konkursach. Może i Tobie przydarzy się taka przygoda.

 DJI Mavic 2 Pro

 DJI Mavic Air Fly More Combo Arctic White Refurbished

Zdjęcia z wakacji. Brak perspektywy, kawałek ręki na selfie, zacinający się selfie stick, rodzina nie w komplecie, bo tata robi zdjęcie. Oczywiście można poprosić miłą Panią lub miłego Pana, żeby zrobili nam fotkę z wakacji, ale prawdopodobieństwo ucięcia nóg (albo i głowy) jest spore. Umiesz liczyć, licz na siebie! Dron okaże się pomocny, pod warunkiem, że dopasujesz go do swoich potrzeb. Jeśli ma być to dron na wczasy musi nie tylko robić dobre zdjęcia, ale też być lekki. Nikt nie chce dopłacać za nadbagaż. Zawansowane drony można sterować gestami. Nie musisz mieć nawet w dłoni aparatury. Wykonaj umówiony gest i selfie gotowe!  Zanim wyruszysz z nowym dronem przetestuj go i opanuj podstawowe funkcje. Cena? To zależy od Ciebie. Poniżej klika propozycji z różnych półek cenowych.

DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini Fly More Combo

DJI Mavic Air Fly More Combo Arctic White Refurbished

Jak zacząć?

Jeśli nigdy nie trzymałeś drona w rękach, nie przepłacaj. Kup takie urządzenie, które nie nadwyręży Twojego budżetu. Umiejętności latania i fotografowania przyjdą z czasem, dlatego nie zrażaj się zbyt szybko. Pierwsze zdjęcia i filmy nie muszą być idealne. Trening czyni mistrzem. Jacek Deneka, przytoczony powyżej zwycięzca konkursu Drone Awords 2019, zajmuje się fotografia od kilkunastu lat. 

Jeśli po jakimś czasie uznasz, że dron już nie zaspakaja Twoich potrzeb, a nadal jest sprawny, sprzedaj go na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych i zainwestuj w coś bardziej profesjonalnego.

Przyślij nam swoje zdjęcie wykonane dronem wraz z krótkim opisem! Chętnie zamieścimy je na naszej stronie internetowej.

Daj się zainspirować i inspiruj innych!