• Jakie drony warto kupić w 2019 roku?

Najlepsze drony w 2019 roku

 

W ciągu ostatniej dekady drony stały się bardzo popularne w naszym kraju. Od wysokiej klasy urządzeń specjalistycznych, po nowatorskie drony wielkości dłoni, które można wykorzystać do zabawy.

Nic dziwnego, że witryny sklepowe zostały zalane dronami o różnych kształtach, rozmiarach i cenach. Jest ich na tyle dużo, że aby Ci pomóc w wyborze najlepszego drona utworzyliśmy tą listę. Znajdują się na niej najlepsze naszym zdaniem drony w kilku podstawowych kategoriach cenowych.

 

 

Syma Toys X5C-1 Explorers (dron dla dzieci i początkujących droniarzy) do 200zł

1(3).jpg

Jest jednym z najtrwalszych dronów dla trochę starszych dzieci i ich rodziców. Większe rozmiary, osłony śmigieł i bardzo dobra stabilność lotu sprawiają, że nadaje się zarówno do lotów w domu, ale sprawdzi się również doskonale na zewnątrz. Dzieci będą na pewno zadowolone z możliwości wykonywania akrobacji oraz nagrywania i obserwacji lotu w czasie rzeczywistym. Posiada przyzwoity czas lotu wynoszący ok. 8 minut i kamerę o rozdzielczości 640x480px. Jedynym mankamentem jest dość długi czas ładownia baterii wynoszący 120 minut.

 

 

 

 

Hubsan X4 H107C (dron dla bardziej wymagających osób w każdym wieku) do 250zł

Ten dron to kolejny szczebel na drabinie zaawansowani. Z tego modelu będą zadowolone2(2).jpg osobyw każdym wieku. Posiada dwa tryby: Easy – przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z lataniem, oraz tryb Expert – dla osób, które chcą trochę bardziej poszaleć i potrzebują kontroli nad wszystkimi systemami zainstalowanymi w dronie. W tym ostatnim trybie możemy robić najróżniejsze akrobacje powietrzne. Dron wyposażony został w średniej jakości kamerę o rozdzielczości 720p, za pomocą której w trybie rzeczywistym możemy obserwować i nagrywać krajobraz oraz robić zdjęcia. Czas lotu to ok. 7 minut, a czas ładowania około 40 minut. Zasięg do 100m.

 

 

Dron Hubsan Nano Q4 FPV H111D  (najlepszy mały dron dla dzieci) do 300zł

3.jpgJeśli dron będzie użytkowany głównie w domu i zależy nam na jak największej mobilności dron Hubsan Nano Q4 będzie najlepszym wyborem. Niewielkich rozmiarów dron chowa się we własnym kontrolerze co sprawia, że idealnie nadaje się do przenoszenia. Jest bardzo lekki i zwinny, dlatego warto zwrócić uwagę na siłę wiatru wychodząc z domu. Hubsan Nano Q4 ma 6-osiowy system stabilizacji oraz odporną na upadki i zderzenia obudowę, dzięki czemu można nim latać bez obaw, że ulegnie uszkodzeniu. Czas lotu to ok 6 minut. W tym czasie dron pokona ok 50 metrów. Następnie trzeba naładować baterię, co zajmie nam tylko 30 minut.

 

 

Dron Hubsan X4 H502E (najlepszy dron rekreacyjny) do 450zł

To naszym zdaniem najlepszy dron do lotów rekreacyjnych dla starszych dzieci i dorosłych. Posiada 4(1).jpgfunkcje niespotykane w innych dronach z tej kategorii cenowej – stabilizację, GPS, automatyczny powrót do punktu startowego, kamerę HD. Dron jest bardzo łatwy w obsłudze i poradzą sobie z nim zarówno osoby, które już latały jak i takie, dla których będzie to pierwszy dron.  Czas lotu wynosi do 12 minut, a czas ładowania akumulatora ok 40 minut.

 

 

Hubsan X4 H502S (dron rekreacyjny na wypasie) do 700zł

5(1).jpgPolecamy także jego większego kuzyna Hubsan X4 H502S posiadającego kilka dodatkowych opcji, w tym lepszą kamerę, funkcję śledzenia przemieszczającego się obiektu na podstawie lokalizacji kontrolera oraz kontroler z wbudowanym ekranem. Jest to najlepsza pozycja w przedziale cenowym do 1000zł, z której będzie zadowolona zarówno młodzież jak i dorośli.

 

 

 

 

DJI Spark (mały dron do zabawy z wyższej półki) do 2000zł

DJI Spark to nasz wybór na najlepszy mini dron w 2019 roku, oferujący najwyższą wydajność latania i jakość obrazu w cenie do 2000zł.

DJI Spark jest dronem kompaktowym, ale zawiera wiele zawansowanych funkcji jak technologię 6(1).pngstabilizacji GPS, unikanie przeszkód i sterowanie za pomocą gestów. Waży zaledwie 300 gram, co w połączeniu z małymi rozmiarami sprawia, że z łatwością zmieścić się w każdej torbie.

W przeciwieństwie do większości innych dronów, DJI Spark ma szeroki wybór kolorów. Małe rozmiary ograniczają wielkość baterii, która starcza na 14 minut a czas ładowania wynosi ok. 1 godzinę. Nie wszystkie modele posiadają w zestawie kontroler sterujący, który znajdą Państwo w naszej ofercie. Sterując dedykowanym kontrolerem zwiększamy zasięg drona ze 100m do 500m.

Obiektyw kamery pozwala na rejestrowanie i oglądanie w czasie rzeczywistym obrazu w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę oraz na robienie 12-MP zdjęć. Obiektyw jest stabilizowany tylko w dwóch osiach mechanicznie, trzecia oś jest stabilizowana cyfrowo. Donem tym można nagrywać naprawdę świetne film i zdjęcia.

Naciśnij przycisk powrotu do domu, a dron powróci o kilka metrów powyżej swojej pozycji startowej. Gdy poziom naładowania baterii jest niski, Spark automatycznie zacznie wracać do domu, a nawet wymusi powolne lądowanie, gdy bateria będzie prawie pusta. A to tylko niektóre z jego licznych funkcji.

 

 

DJI Mavic Air (najlepszy dron półprofesjonalny) do 3500zł

7.jpgDron Mavic Air spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego właściciela. Jest niewielkich rozmiarów, a do tego posiada składane skrzydła dzięki czemu możesz mieć go zawsze ze sobą. Po złożeniu można go trzymać nawet w większej kieszeni. Jego rozmiar jednak nic mu nie ujmuje. Posiada doskonałą odporność na wiatr, mocną obudowę oraz osłony śmigięł w zestawie. Został wyposażony w jedne z najlepszych podzespołów. Posiada kamerę zawieszoną na 3-osiowym stabilizatorze, którą możemy nagrywać oszałamiające filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30p oraz robić zdjęcia o rozdzielczości 12MP. Maksymalna prędkość tego drona to aż 68,4km/h, a przy ekonomicznym locie bateria starcza na 21 minut lotu. Zasięg to aż 2000m.

Mavic Air został wyposażony w takie funkcje jak: tworzenie 32-megapikselowych panoram sferycznych, rozpoznawanie aż 16 obiektów oraz śledzenie jednego z nich co jest szczególnie przydatne kiedy chcesz by dron Cię nagrywał gdy pozostajesz w ruchu, sterowanie i robienie zdjęć za pomocą gestów, lot zaprogramowanym torem, by stworzyć niezwykłe ujęcia w plenerze. Dron potrafi konstruować mapy otoczenia 3D, ponieważ posiada wyjątkową precyzję lotu i zawisu, a dzięki czułym czujnikom z przodu, z tyłu i od spodu nie powinniśmy się obawiać, że Mavic Air wpadnie na jakąś przeszkodę terenową.

 

 

Mavic 2 Pro (najlepszy półprofesjonalny dron do filmowania i zdjęć) do 6 500zł

Mavic 2 Pro jest większym bratem Mavica Air. Również posiada składane skrzydła, kamerę na 3-

8.jpgosiowym gimbalu, z tą różnicą, że tutaj wszystko jest większe, lepsze, szybsze i w większej rozdzielczości. Zasięg lotu tego drona to aż 5 kilometrów (na tą odległość działa obsługa podglądu na żywo w rozdzielczości 1080p. Sam dron posiada kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K z 10 bitowym obrazem w formacie Dlog-M, który świetnie nadaje się do dalszej obróbki koloru na komputerze. Matryca o wielkości 1” rejestruje zdjęcia w rozdzielczości 20MP.

Wszystkie funkcje, tryby lotu i możliwości czujników, które oferował Mavic Air zostały udoskonalone oraz dodano kilka nowych- min. czujniki zbliżeniowe po bokach i tryb filmowy – Hyperlapse.